Інформація про результати розгляду запитів, внесених депутатами обласної ради на двадцять четвертій сесії обласної ради сьомого скликання

Інформація
про результати розгляду запитів, внесених депутатами обласної ради
на двадцять четвертій сесії обласної ради сьомого скликання

Депутатами обласної ради на двадцять четвертій сесії обласної ради сьомого скликання на адресу посадових осіб було внесено один депутатський запит.

На запит депутата Озерчука А.М. щодо можливих протиправних дій та самовільного захоплення невідомими особами земельних ділянок сіл Путиловичі та Великий Дивлин Лугинського району, які використовуються громадою для випасання великої рогатої худоби, відповідь надали заступник голови обласної державної адміністрації Лагута Я.М., в.о. прокурора Житомирської області Мостиховський О.І.

В.о. прокурора Житомирської області Мостиховський О.І. повідомив, що, 

відповідно до статті 19 Конституції України, органи прокуратури, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», державний контроль за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності здійснює центральний орган виконавчої влади, яким є Держгеокадастр України.

Зважаючи на викладене вище, звернення направлено для розгляду у Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області.

Крім того, встановлено, що 05.07.2019 у Лугинський ВП Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області надійшло колективне звернення жителів с. Путиловичі Лугинського району про те, що невідомі особи незаконно перебувають на їх землях.

У ході здійснення перевірки встановлено, що на території Путиловицької сільської ради знаходяться земельні ділянки, з яких частину орендує ТОВ «ФГ Аграрні технології» на підставі договору оренди землі від 09.08.2016 № 8 та договору інвестування від 05.10.2018, а решта відведено для випасу худоби жителів села. Вказані ділянки межують між собою.

За наявними даними, 04.07.2019 трактори ТОВ «ФГ Аграрні технології» здійснювали обробіток орендованих земель. Під час виконання робіт виник збій у навігаційній системі тракторів, внаслідок чого продисковано 4 га земельної ділянки, відведеної для випасу худоби, як наслідок, мешканцями села Путиловичі зупинено рух сільськогосподарської техніки товариства.

Під час опитування 05.07.2019 в.о. старости с. Путиловичі Гаврилюка А.П. встановлено, що конфлікт між жителями села та ТОВ «ФГ Аграрні технології» врегульовано, представниками товариства матеріальні збитки відшкодовано, будь-які претензії відсутні.

З огляду на це, 08.07.2018 СВ Лугинського ВП Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області відмовлено у внесенні відомостей до ЄРДР, у зв’язку з відсутністю ознак кримінального правопорушення. Прийняте рішення у визначеному ст.ст. 303-307 КПК України порядку не оскаржується.

Разом із тим, заявнику роз’яснено, що, згідно з вимогами ст.ст. 303-307 КПК України, окремі рішення, дії, бездіяльність слідчого або прокурора, у тому числі щодо невнесення відомостей до ЄРДР, можуть бути оскаржені безпосередньо до місцевого суду.

Ураховуючи викладене вище, підстав для вжиття заходів прокурорського реагування наразі не вбачається.

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2