У Житомирі люди доброї волі відзначили сторічний ювілей Товариства Червоного Хреста

1aachervhr9Визначну дату для Товариства Червоного Хреста України відзначили 25 квітня у стінах Житомирської обласної філармонії ім. Святослава Ріхтера. 100 років тому, 18 квітня було створено Товариство Червоного Хреста, яке наразі є найпотужнішою гуманітарною організацію в Україні.

На святкування сторічного ювілею організації завітали ветерани товариства, волонтери, а також представники обласної та міської влади, серед який голова обласної ради Володимир Ширма.

«100-річчя для людини - це дуже багато, а для історії, мабуть, замало. Вік Червоного Хреста України вимірюється кількістю добрих справ, але їх неможливо злічити. За всі ці 100 років були війни, катаклізми, надзвичайні ситуації, і весь цей час Товариство надавало посильну допомогу, підтримувало людей у найскрутніші часи. Кожен з нас повинен брати приклад з цих людей, і хоча б маленькими справами робити вагомий внесок у поліпшення життя нужденних людей. Саме з таких маленьких кроків починаються великі зрушення в житті», - привітав Володимир Ширма людей доброї волі з ювілеєм Товариства і побажав всіляких успіхів у благородній діяльності на благо людини.

З нагоди важливої події відзначено людей, які надають допомогу тим, хто цього потребує. Зокрема, Володимир Ширма вручив відзнаку обласної ради «Честь і слава Житомирщини» голові Житомирської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Олександру Богдану, а також грамоти та подяки працівникам районних та міських організацій товариства.

Довідково. 18 квітня 1918 року в Києві відбувся І З’їзд Товариства Червоного Хреста України. Саме ця дата є початком роботи Українського Червоного Хреста як самостійного національного товариства. З того часу і дотепер Товариство надає медичну і гуманітарну допомогу, бере участь у наданні міжнародної допомоги в разі катастроф і надзвичайних ситуацій, забезпечує медико-соціальну допомогу найменш соціально-захищеним верствам населення, проводить санітарно-просвітницьку роботу.

За роки незалежності України було прийнято низку нормативно-правових актів, якими на законодавчому рівні затверджено діяльність Товариства, визначено його правовий статус. У 1993 році Товариство отримало офіційне визнання Міжнародного Комітету Червоного Хреста у Женеві і стало повноправним членом Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Житомирська обласна організація Товариства Червоного Хреста України налічує 3-и міських (Житомирська, Коростенська, Бердичівська), 1 міськрайонна (Новоград-Волинська)  та 22 районні організації, які об’єднують 1605 первинних організацій, з 187928 членами Товариства, з них – 84516 - це молодь. На території області Товариство реалізує 11 гуманітарних  програм. Патронажна служба організації нараховує 171 патронажну медичну сестру,  якими  щорічно надається медична та соціально-побутова допомога близько 8 тис. самотнім хворим похилого віку, інвалідам, ветеранам війни та праці.

1aachervhr1

1aachervhr2

1aachervhr10

1aachervhr3

1aachervhr4

1aachervhr5

1aachervhr6

1aachervhr7

1aachervhr8

1aachervhr9

1aachervhr11

1aachervhr12

1aachervhr13

1aachervhr14

1aachervhr15

1aachervhr16

1aachervhr17

1aachervhr18

1aachervhr19

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2