Житомирщина знову у лідерах по формуванню ОТГ в Україні

22Житомирщина продовжує очолювати  рейтинг областей щодо формування об’єднаних територіальних громад.

Дані щомісячного моніторингу процесу децентралізації влади та реформування органів місцевого самоврядування оприлюднило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Станом на 10 серпня 2019 року в Україні сформовано 936 об’єднаних територіальних громад , з яких 55 очікують рішення ЦВК про призначення на їх території перших місцевих виборів.

До загальної кількості ОТГ входять і ті, які утворилися з центрами у містах обласного значення – 75 територіальних громад приєдналися до 34 міст обласного значення. Ще 6 таких міст розпочали процедури приєднання довколишніх громад.

У Міністерстві назвали п’ятірку регіонів-лідерів у рейтингу формування спроможних громад – Житомирська, Чернігівська, Дніпропетровська, Запорізька та Хмельницька області. 

Під час нещодавнього прямого ефіру на одному із житомирських телеканалів голова обласної ради Володимир Ширма наголосив, що реформа децентралізації є найуспішнішою реформою в Україні. «Завдяки процесу децентралізації  змінюється наш підхід до планування життя у громаді . Адже коли повноваження передані  громадам, це дає достатні важелі для прийняття рішень у громаді. А це і є суттю децентралізації», - зазначив він.

Дані моніторингу процесу децентралізації влади та реформування органів місцевого самоврядування можна переглянути за посиланням.

21

 

21

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2