Володимир Ширма обговорив питання завершення реформи децентралізації з головами районних рад

9Голова обласної ради Володимир Ширма 9 жовтня  зустрівся з головами районних рад.

Під час зустрічі було обговорено ряд питань щодо стану та перспективи впровадження реформи органів місцевого самоврядування та здійснення наступного етапу медичної реформи, а саме мова йшла про вторинну ланку медицини – районні лікарні.

  • Володимир Ширма наголосив, що по закінченню реформи адміністративно - територіальний устрій України суттєво зміниться: «Наша область складатиметься з чотирьох районів, всього в державі налічуватиметься 100 районів. Також будуть укрупнюватись об’єднані територіальні громади. Наступні місцеві вибори вже будуть проводитись виборів на новій територіальній основі з новосформованими районами та громадами» .

Зазначимо, що до повноважень новостворених районів, зокрема, передбачається віднести управління та утримання спільних об’єктів культури, фізкультури, туризму та пам’яток архітектури; управління спільним комунальним майном громад району; утримання шкіл-інтернатів загального профілю та спеціалізованих (спортивних, музичних) шкіл; управління спільними об’єктами водного, лісового та сільського господарства.

Також до їх компетенції буде належати надання деяких профільних медичних послуг; будівництво та утримання дорожнього господарства і транспортної інфраструктури районного рівня; охорона навколишнього середовища; подолання наслідків стихійних лих; протидія безробіттю; надання соціальної допомоги незахищеним верствам населення у районі; промоція територій; проведення культурних і спортивних заходів; залучення грантів і забезпечення соціально-економічного розвитку районів.

На зустрічі також був присутній і перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко.

Після пленарної частини голови районних рад відвідали нещодавно відкриті відділення анестезіології та інтенсивної терапії й відділення інтенсивної терапії для післяопераційних хворих в Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О.Ф. Гербачевського та Житомирський міський центр зайнятості.

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2