Профільна комісія обговорила ситуацію з громадянами Китаю, які задіяні на будівництві об’їзної автодороги

01Які заходи вживаються щодо недопущення завезення на територію області небезпечного коронавірусу громадянами Китаю, що працюють на будівництві об’їзної автодороги навколо Житомира – про це 18 лютого говорили депутати на профільній комісії обласної ради.

У засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів взяли участь голова обласної ради Володимир Ширма, його заступник Максим Вілівчук, заступниця голови облдержадміністрації Наталія Остапченко, заступниця Житомирського міського голови Марія Місюрова, заступник начальника профільного управління облдержадміністрації Віктор Лучків.

Про ситуацію з працівниками китайської компанії, що залучені на будівництві дороги, і які повернулись після святкування їхнього Нового року в нашу область, розповів директор державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Зіновій Парамонов.

  • «Серед тих людей, що прибули з Китаю для продовження робіт на будівництві дороги, хворих немає. Заради безпеки жителів нашої області було прийнято рішення розмістити будівельників в окремих ізольованих приміщеннях, і вони зараз на спостереженні. Всі заходи, які вживаються щодо цих працівників, відповідають санітарно - протиепідемічним вимогам. Усього на будівництві працюють орієнтовно 90 громадян з Китаю, 16 з них не виїжджали на свята за межі нашої країни. Наразі на місце роботи повернулось вже 11 працівників. Усі вони перебувають під контролем», - розповів фахівець.

Під час обговорення депутати дійшли згоди, що на державному рівні має бути посилено відповідні заходи, зокрема обмеження на певний період в’їзд в нашу країну китайських громадян, як це зробив наприклад Казахстан, який повністю заборонив їм в’їзд. Також депутати вважають, що необхідно посилити нагляд за будівельниками, яких ізольовано, аби вони не покидали нинішнє місце перебування до завершення відповідного терміну спостереження.

Підсумував роботу постійної комісії голова обласної ради Володимир Ширма.

  • «По-перше, депутати дали доручення управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації забезпечити цілодобове медичне спостереження за китайськими працівниками, а також проаналізувати і внести пропозиції щодо потреби у необхідних медикаментах та засобах спеціального медичного захисту, аби закупити їх та створити відповідний резерв для оперативного реагування у разі необхідності. По-друге, профільна комісія доручила облдержадміністрації звернутись до Кабінету Міністрів України з проханням тимчасово призупинити роботи з реконструкції Північної об’їзної дороги, аби китайські працівники не повертались на місце роботи, а залишались в своїй країні. Також будемо звертатися до правоохоронних органів області, щоби вони встановили цілодобове чергування біля житлових боксів, де проживають будівельники. Хочу зазначити, що всі ці заходи спрямовані на те, аби убезпечити жителів нашої області та країни в цілому від можливого завезення небезпечного вірусу», - сказав Володимир Ширма і наголосив, що здоров’я, життя і безпека наших людей найважливіше за будь-яке будівництво.

01

01

01

01

01

01

01

01

01

01

01

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2