На фестивалі «Розстріляна молодість» вшанували пам'ять загиблих під час бойових дій героїв

5festНапередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і виведення радянських військ з Афганістану 11 лютого у Житомирському академічному українському музично-драматичному театрі пройшов VII Всеукраїнський літературно-музичний фестиваль «Розстріляна молодість».

 Вже 16-й рік поспіль фестиваль збирає воїнів-інтернаціоналістів, вдів, дітей загиблих героїв, воїнів Збройних сил України, учасників АТО, аби вшанувати подвиг воїнів і привернути увагу суспільства до проблем військових та їхніх родин.

Відкриваючи фестиваль, його засновник – директор Житомирського професійного ліцею харчових технологій, полковник СБУ у запасі Анатолій Шмалюк сказав: «Цей фестиваль у 2000-му році зароджувався як фестиваль вшанування воїнів-інтернаціоналістів, ветеранів та учасників бойових дій Другої світової війни. Сьогодні в нашу новітню історію увійшли трагічні рядки, пов’язані з Кримом та Південним Сходом України, де загинуло 27 хлопців – вихованців професійно-технічних навчальних закладів області».

1fest

Перший заступник голови обласної ради Володимир Ширма у вітальному слові зазначив: «Саме афганці два роки тому першими вийшли на Майдан, першими разом із добровольцями і волонтерами пішли на Схід України, щоб захищати нашу державність. Воїни-афганці у свій час вчилися на прикладах своїх батьків-учасників Другої світової війни. Сьогодні учасники антитерористичної операції навчаються на прикладах воїнів-інтернаціоналістів. Низький уклін і шана всім нашим воїнам».

2fest

Цього року у заключному фестивалі-реквіємі свою творчість представили колективи із 17 областей України.

У рамках фестивалю гості та учасники ознайомилися з виставкою художньої фотографії, декоративно-прикладного та образотворчого мистецтв – «Біль і пам’ять, подвиг і трагедія».

3fest

4fest

6fest

                                                                                                                                                                      Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2