В обласній раді відбулась нарада щодо врегулювання проблемних питань забезпечення охорони лінії українсько- білоруського державного кордону

2 3prik27 квітня перший заступник голови обласної ради Володимир Ширма провів нараду щодо вирішення проблемних питань забезпечення охорони лінії українсько- білоруського державного кордону.

Участь у нараді взяли начальник Житомирського прикордонного загону підполковник Юрій Чернов,начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський, директор Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» Ігор Рибинський, заступник директора департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Олег Доценко, представники Служби автомобільних доріг в Житомирській області та Олевської та Овруцької райдержадміністрацій.

Проблема назріла вже давно, адже 18 червня 2013 року вступив у силу Договір між Україною і республікою Білорусь про державний кордон від 12 травня 1997 року. Як повідомили представники прикордонної служби, впродовж останніх місяців білоруською стороною неодноразово піднімалось питання щодо переходу на охорону державного кордону по делімітаційній лінії, що визначена цим Договором. А на ділянці відповідальності Житомирського прикордонного загону є значна кількість, а саме 43 ділянки, з розбіжностями в проходженні лінії українсько-білоруського кордону, визначених топографічними картами та політико-адміністративними розмежуваннями між колишніми Українською РСР та Білоруською РСР, де певні ділянки відходять як до України, так і до Республіки Білорусь.    

Це, наприклад, транзитна ділянка автомобільної дороги Р-36, згідно Договору ,вона відходить  білоруській стороні разом з 192 га лісу, де вона розташована, який належить «Олевському лісгоспу АПК».  На території деяких сільрад знаходяться землі, призначені для ведення лісового господарства, землі, що виділені місцевим мешканцям для проведення сільськогосподарських робіт, які безпосередньо знаходяться на лінії кордону.

За результатами наради було вирішено доручити Овруцькій, Олевській та Народицькій райдержадміністраціям, Житомирському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, управлінню промисловості, розвитку інфраструктури та туризму облдержадміністрації, Службі автомобільних доріг в Житомирській області, обласному комунальному  агролісогосподарському  підприємству «Житомироблагроліс» спільно з Житомирським прикордонним загоном опрацювати в межах своєї компетенції порушені питання  в термін до 27 травня.  Після узагальнення пропозицій планується провести підсумкову нараду та визначитись із подальшими діями.

2 1prik

2 2prik

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2