Проблеми виробництва деревного вугілля в Житомирській області: зняти соціальну конфронтацію

lav gundСьогодні під стінами обласної ради відбувся мітинг підприємців, які виробляють деревне вугілля в декількох районах області. Мета мітингу - привернути увагу обласних гілок влади до проблем бізнесу в сфері виробництва деревного вугілля. У ході мітингу підприємці вирішили відправити своїх представників для зустрічі з головою обласної ради Анжелікою Лабунською та т.в.о. голови облдержадміністрації Ігорем Гундичем.

Зустріч відбулася у кабінеті голови обласної ради Анжеліки Лабунської, де за круглим столом представники бізнесу, громадських організацій та влади відверто обговорили ситуацію, що склалася у цій сфері.

В ході бесіди представники бізнесу та громадських організацій скаржилися на надмірну увагу правоохоронців та активістів до виробництва деревного вугілля, що заважає підприємцям працювати і розвивати економіку області.

У свою чергу Анжеліка Лабунська і Ігор Гундич наголосили на тому, що вони готові усіляко підтримувати бізнесменів, однак підприємці та їх бізнес повинні відповідати встановленим законами критеріям. І головне - не погіршувати екологічну ситуацію в регіоні, а для цього потрібно звести до мінімуму негативні наслідки виробництва деревного вугілля на здоров'я людей.

За версією бізнесменів, їх виробництво не несе ніякої шкоди здоров'ю громадян, оскільки обладнання сертифіковане, а аналізи викидів в атмосферу робляться відповідно до регламенту і за відповідними технологіями. Натомість жителі прилеглих до деяких підприємств будинків з кількох населених пунктів стверджують, що дихати поруч з такими підприємствами неможливо, особливо коли немає вітру. Перевірки виробників деревного вугілля робляться формально, з порушенням технологій, і, ймовірно, мають корупційну складову.

Щоб зняти всі домисли і наклепи, підприємці спільно з головою обласної ради Анжелікою Лабунською і т.в.о. голови облдержадміністрації Ігорем Гундичем домовилися про створення комісії, яка займеться встановленням реальної ситуації у виробництві деревного вугілля. На підприємствах, робота яких провокує соціальні конфлікти, проведуть незалежну експертизу, яка встановить - шкодить виробництво людям чи ні. Комісія почне свою роботу найближчим часом.

Голова обласної ради Анжеліка Лабунська заявила: «Ми зібралися сьогодні не для пошуку ворогів бізнесу, а для того, щоб зняти соціальний конфлікт між жителями області та бізнесменами. Розроблено чіткий механізм, який, на мій погляд, розставить всі крапки над «і» і сприятиме прозорій і законній роботі бізнесменів в сфері виробництва деревного вугілля. У свою чергу, жителі сіл отримають правдиву інформацію про екологічний бік питання, що зніме соціальну напругу в регіонах».

lav gund

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2