Володимир Ширма: Розпочаті реформи місцевого самоврядування виведуть Україну на абсолютно новий та якісний рівень розвитку і допоможуть викорінити з органів влади нещирих та недобросовісних людей

1 1dmsshyrmaПідсумковий місяць року ознаменований професійним святом працівників органів місцевого самоврядування. 7 грудня вітання прийматимуть не лише депутати, сільські та селищні голови, працівники апаратів рад усіх рівнів. По праву це свято усієї громади, яка обирала собі владу і делегувала представляти свої інтереси. Свято народовладдя, яке визнано найкращою формою організації влади у цивілізованому світі та нині реформується  в Україні, аби стати ближчою до людей. Такої думки дотримується і голова обласної ради Володимир Ширма. Напередодні професійного свята депутат обласної ради та керівник представницького органу влади на Житомирщині в рамках підсумкового річного інтерв’ю поділився своїми міркуваннями та очікуваннями стосовно життя області, не оминаючи важливих тем, якими живе більшість з нас. Володимир Васильович  радить не чекати дива у складні та багато у чому випробувальні для країни часи. А от що дійсно варто робити нам усім -  не боятися змін та вірити у свої сили, не забуваючи про ближнього.

-         Володимире Васильовичу, не секрет, що соціально – економічна ситуація, воєнні дії на сході, комунальні платіжки із не надто приємними для очей цифрами змушують людей хвилюватися за своє матеріальне становище і майбутній фінансовий рік. Яким є для області підсумок року, що минає? Які питання у роботі ради були пріоритетними? Чи можете ви, як голова обласної ради, спрогнозувати, що 2017 рік для Житомирщини готує?

-         Наближається до завершення непростий з багатьох позицій рік. Але в цілому, те що від нас залежить, ми виконали. Увійдемо в новий рік без боргів по заробітній платі. І думаю, наступного року також зможемо забезпечити людей своєчасною виплатою заробітних плат. Пріоритетними для нас, як завжди, були соціальні питання, особливо це стосується підтримки обласної клінічної лікарні, в цьому році запрацював життєво важливий магнітно – резонансний томограф, завершуємо ремонт терапевтичного «чорнобильського» відділення. Тобто, усе робимо для того, аби незахищені верстви населення мали доступ до якісного медичного обстеження та мали змогу отримати повноцінний медичний огляд.

Одне із головних наших завдань до кінця року, звичайно, прийняти обласний бюджет. Я сподіваюся, що Верховна Рада не затягуватиме із розглядом основного фінансового документу. Наші профільні комісії працюють і я сподіваюся, що консолідовані зусилля усіх депутатських фракцій допоможуть нам знайти порозуміння і прийняти реальний та збалансований бюджет.

-         В країні триває процес обєднання громад. Головними елементами децентралізації експерти називають передачу повноважень та фінансів регіонам. У багатьох, і це не секрет, є побоювання, що села загинуть і нічого доброго із цього не вийде. Яким є ваше ставлення до запущеного механізму реформування територіальної влади?

-         18 грудня проходитимуть вибори  у 22 потенційно об’єднаних територіальних громадах. Кандидатів зареєстровано багато, як і політичних партій. Я побував в усіх наших ОТГ. Враження у мене, відверто скажу, позитивні: соціальні об’єкти у належному стані, там чисто і тепло, і дороги ремонтуються. В одному тільки Народицькому районі реалізується  21 проект. Тому люди, які разом стали до роботи, не боячись труднощів демонструють плоди своєї праці, які і так видно неозброєним оком. Я звертаюся до жителів області бути активними 18 грудня та обрати дійсно достойних людей, не бути байдужими, проявити високий рівень свідомості.

Багато хто виступає проти реформування місцевого самоврядування. Вважає реформу несвоєчасною, недопрацьованою.

Та я іншої думки.  Місцеве самоврядування має глибоке і давнє коріння і сягає часів Київської Русі та Запорозької Січі. Це одна із найкращих форм правління, де люди обирають свого лідера. Адміністративно – територіальна реформа повинна була відбутися в Україні давно, бо це відкриває шлях для повноцінного і якісного розвитку. Ми живемо іще за сформованим устроєм 60 – років минулого століття, а це аж ніяк не відповідає сьогоденним реаліям. Робити реформи завжди непопулярна, та часто і невдячна справа. Завжди знайдуться противники змін, ті, хто боїться щось перекроювати. Та без цього ніяк нам не вибратися на абсолютно новий сучасний рівень цивілізаційного розвитку. От скажімо, та сама Польща, колишня ГДР та й багато інших  східних країн, які належали до так званого соцтабору, сьогодні живуть набагато краще нас. Ми маємо вчитися у кращих.

-         Яку ж роль відіграватимуть державні адміністрації, які досі працюють в районах?

-         На мою думку, от якраз  децентралізація допоможе людям краще орієнтуватися у тому, до кого звертатися за допомогою у вирішенні проблем, адже пройде іще небагато часу, і державні адміністрації все ж перестануть діяти, а це поставить крапку у дублюванні повноважень органами влади і   посилить роль рад, які працюватимуть за спрощеною системою .

-         Як ви вважаєте, чи зміниться відтепер політична риторика кандидатів, які боротимуться за голоси виборців?

Так, безперечно. Реформування місцевого самоврядування змушує замислитися людей, які тепер ітимуть на вибори та бажатимуть бути у владі. Одними тільки обіцянками кандидат людей не підкупить. Люди вже вимагатимуть реальних дій і спитають із того, кому довірили представляти свої інтереси. Відсидітися у кріслі нікому не вдасться, бо закон змінить відношення до самого виборчого процесу. Треба розуміти рівень відповідальності і перед людьми, і перед державою. Вчитися, дізнаватися, запозичувати досвід. Наведу приклад, достойний поваги. Сільський голова с.Василівка Житомирського району Петро Васильович Андросович 36 років підряд обирається головою громади. От вам доказ беззаперечного лідерства та авторитету. І я дуже хочу, аби більше не повторювалися історії деяких сільських рад, де після виборів сільський голова жодного разу не з’ являється перед громадою і подякувати людям за довіру забуває. Сподіваюся, в органах місцевого самоврядування не працюватимуть ті, хто і гадки не має, у чому полягає ця робота. Беззаперечно, що потрібно починати вчитися організації територіальної влади та працювати за новими законами. Адже робота новостворених об’єднань повинна бути максимально наближена до життєвих потреб їхніх жителів і в них повинні зосередитися усі послуги.

- Мрією усіх українців, беззаперечно, є настання миру в Україні. Щоб наші люди жили у спокої та могли будувати життя своїх громад не жахаючись  новин з Донбасу. Ваша громадська позиція щодо допомоги українському фронту викликає повагу та слова вдячності, адже ви змогли віднайти час, можливості та сердечне бажання допомогти тим, чиї долі зараз під прицілом ворога. Розкажіть, будь ласка, як жителі області та ви особисто організовуєтеся та наскільки мобільно реагуєте на потреби українського солдата?

- Кожен громадянин нашої держави не повинен бути байдужим до тих процесів, які відбуваються в нашій державі. Ми по сей день несемо втрати, гинуть молоді хлопці, десятки поранених… Тому сьогодні зусиллями наших волонтерів, добровольців та мобілізованих наші військові отримують величезну допомогу. Державна допомога дозволила нашій армії увійти у третій десяток за своєю потужністю. Дуже багато роблять для фронту підприємці і підприємства. В області діє цілий ряд програм на підтримку воїнів АТО. На базі санаторії «Дениші» відкрито реабілітаційний центр. Та, знаєте, кожен із нас, насправді, не зважаючи на свої можливості, для фронту може зробити дуже багато. Не можу без хвилювання згадувати випадок, коли, працюючи ще у Ємільчинському районі, я став свідком, коли учень четвертого класу приніс свої дитячі заощадження в торбинці. 4 кілограми і 200 грам монет віддав на допомогу солдатам. Я переконаний, у цьому маленькому хлопчикові росте справжній українець.

-         Володимире Васильовичу, напередодні професійного свята, дозвольте побажати вам сили волі, наснаги та впевненості у тому, що кожен крок, зроблений назустріч людям, які мають право жити достойно на своїй землі – потрібний і довгоочікуваний. А що б ви хотіли побажати своїм колегам, усім, хто лишається в професії та любить свою роботу?

-         Якщо людина обрала собі професію бути посадовою особою в органах місцевого самоврядування, то одразу скажу – це не просто. От сільський голова сьогодні - людина, яка повинна знатися на усіх сферах життя, бо люди ідуть до нього із різними проблемами. Тому від фахової підготовки, від уміння спілкуватися з людиною, від прагнення допомогти залежатиме, наскільки люди довірятимуть тобі. Усім своїм колегам з нагоди професійного свята хочу побажати терпіння, витримки,звісно, міцного здоров’я і щирості. Нехай робота приносить задоволення, а люди нагороджують вас від душі лише добрими словами вдячності.

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2