У Житомирі пройшли заходи до 102-ї річниці Дня Соборності України

DSC0721822 січня 1919 року відбулась визначна подія української історії - проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Українці висловили бажання бути разом, стати єдиною нацією.

З нагоди відзначення Дня Соборності, голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко поклав квіти до пам’ятників видатним діячам України і борцям за її соборність та незалежність – Тарасу Шевченку, Михайлу Грушевському, Івану Франку, В’ячеславу Чорноволу, Миколі Сціборському, Омеляну Сенику, Олегу Ольжичу, Івану Огієнку, а також Героям Небесної сотні та Героям АТО.

Участь у покладанні взяли голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко, заступник голови обласної ради Володимир Ширма, заступник голови обласної державної адміністрації Юрій Оханський, заступник директора Департаменту культури, молоді та спорту Світлана Ярмолицька, секретар Житомирської міської ради Віктор Клімінський та начальник управління культури Житомирської міської ради Ілона Колодій.

Родзинкою цьогорічного святкування Дня Соборності стало історично-театральне дійство у Житомирському коледжі культури і мистецтв ім. Івана Огієнка, на якому урочисто зачитали Універсал Центральної Ради про Акт Злуки. «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України».
Під час урочистостей голова обласної ради Володимир Федоренко зазначив, що таке дійство має обов’язково стати традиційним: і в Житомирі, і на Батьківщині Огієнка у Брусилові.

«Я вітаю всю Україну і громаду Житомирщини з цим величним святом. Соборна Україна – це наше сьогодення і одночасно наша мета, адже ми боремося за те, щоб над Кримом і Донбасом знов замайорів синьо-жовтий прапор. Ми – єдиний народ, від заходу до сходу, від півночі до півдня. І я мрію, щоб у найближчі роки Україна возєдналась з тією територією, яку на превеликий жаль у нас окупувала Російська Федерація. Єднаймося! Слава Україні!», - сказав Володимир Федоренко.

DSC06808

DSC06808

DSC06808

DSC06808

DSC06808

DSC06808

DSC06808

DSC06808

DSC06808

DSC06808

DSC06808

DSC06808

DSC06808

DSC06808

DSC06808

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2