Рада ЄС ухвалила рішення про надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро

Рада ЄС ухвалила рішення про надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євроСьогодні, 20 вересня, Рада Європейського Союзу підтримала пропозиції Європейської Комісії щодо започаткування для України нової масштабної восьмої за ліком програми макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 5 млрд євро.

Рішення про надання зазначеної фінансової допомоги ухвалено ключовими інституціями ЄС (Європейською Комісією, Європейським парламентом та Радою Європейського Союзу) у безпрецедентно короткі терміни.

Протягом найближчого часу сторони мають підписати відповідні Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду щодо визначення умов, а також юридичних та технічних аспектів надання Україні зазначених пільгових кредитних коштів.

“Безпрецедентно швидкі рішення про надання Україні фінансової допомоги є черговим свідченням солідарності країн ЄС з Україною та вагомим внеском у забезпечення економічної та фінансової стабільності в державі. Дякую Європейському Союзу за підтримку українського народу в складних умовах воєнного стану”, – зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Нагадаємо, що 1 серпня цього року Україна отримала перші 500 млн євро в рамках сьомої програми макрофінансової допомоги ЄС, а другу частину в рамках цієї ж програми у розмірі 500 млн євро було отримано 2 серпня. 

7 вересня Європейська Комісія оголосила пропозицію щодо започаткування для України додаткової макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро в рамках анонсованого в травні цього року загального пакета допомоги у сумі 9 млрд євро. Згодом, 15 вересня Європейський парламент підтримав рішення Комісії. 

За інформацією Урядового порталу

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2